Plavecké kurzy, výsledky, referencie

Plavecké kurzy individuálne a skupinové poskytujeme pre všetky vekovéZ neplavca plavec v rekordnom čase
kategórie. Najžiadanejšie sú individuálne, málokedy trvajú viac ako 10 hodín. Klient si ľahko spočíta náklady na dopravu a vstupné pri takom počte návštev bazéna i ušetrený čas, čo nie je možné pri časovo náročných skupinových kurzoch. Naši priemerne vyspelí zverenci za 10 hodín zvládnu 3-4 plavecké spôsoby, niektorí i viac. O úrovni ich zvládnutia plávania sa môžete presvedčiť na videách tejto stránky vpravo a v linkoch pri ich menách nižšie.
Tvrdenia, že za 10 hodín sa nedá naučiť plávať, pokojne ignorujte. Opačné skúsenosti vám poskytnú naši absolventi zo sekcie Referencie. Uvidíte, že opak je pravdou. Ich telefónne čísla sú k dispozícii na požiadanie.
Kurzy realizujeme v Prešove, Košiciach aj kdekoľvek na Slovensku i v celej EÚ. Pre školy organizujeme kolektívne kurzy v bazénoch, ktoré sú k ním najbližšie alebo ktoré si vyberú.                                                            Pred začatím lekcií sa vždy informujte, kde budú prebiehať. Stačí sa prihlásiť a o pár dní ste plavec! Každémudrienica-zs-st-ke rozumnému človeku je iste jasné, že počas 10-hodinového kurzu sa naučí plávať, nie byť v plávaní maratóncom.  Na to treba ďalšie – už samostatné a teda podstatne lacnejšie zdokonaľovanie podľa úrovne vlastných ambícií, lebo už iba za cenu vstupného na plaváreň.                                            Cenu za kurz si u nás vyberáte sami. Kontakt: esofia@esofia.sk, 0905380174, 0944083150. 
Okrem základných kurzov organizujeme aj kurzy zdokonaľovacie. Plavecké tréningy poskytujeme pre každú výkonnostnú úroveň. Stále hľadáme odolný typ športovca s vysokými ambíciami.
Výsledky
Vhodná6Dvadsaťtriročná Marianna K. z Bardejovského okresu po 4. lekciách plávala prsia, kraul, súpažný znak a striedavý znak, na siedmej lekcii sme ju začali učiť plavecký spôsob delfín. Pán od Vranova nad Topľou po 4. lekciách preplával 50 metrov! Mladík z Prešovského okresu na obr. vpravo hore po 6. lekciách ovládal 4 plavecké spôsoby a preplával 100 m. Pán Chovanec za 10 hod. zvládol kraul, prsia a znak. Našou rekordérkou v učení je Košičanka Saška, po 3. lekciách preplávala 25 metrov. Pár týždňov po nej ju prekonala tiež Košičanka Evka: “Vyše 30 rokov som mala panický strach z vody po jednej nepríjemnej skúsenosti. Neverila som, že ma niekedy niekto dostane do bazéna, nieto, že niekedy budem plávať. V plaveckom kurze ESOFIA ma rýchlo presvedčili o opaku. Za dve hodiny preorientovali moju myseľ a naučili ma plávať prsia!  Odporúčam každému. Informácie poskytnem aj osobne. Kontakt má organizátor kurzov.” Skupinu 3. súrodencov Gallovcov sme za 15 hod. naučili plávať dva najrýchlejšie plavecké spôsoby znak a kraul; v priemere 5 hodín na jedného zverenca a dva plavecké spôsoby. V marci svojmu 6-ročnému synovi Samkovi gratulovali  k vstupu do rodiny plavcov spokojní rodičia Puchovi po absolvovaní nášho základného kurzu. Adam H., Prešov za 10 hod. zvládol prsia, kraul, znak a súpažný znak!: “S plaveckým kurzom som spokojný, prístup p. učiteľa Ivana bol skvelý, všetko mi vysvetlil a predviedol tak, že som tomu hneď porozumel. Kurz som rád absolvoval.”
V linkoch nižšie sú ukážky získaných plaveckých schopnosti našich absolventov počas 10-hod. kurzov.

https://www.youtube.com/watch?v=632LA_ICNkc

https://youtu.be/Farpcgo9lYY

https://www.youtube.com/watch?v=T46n2N8Jt08

http://youtu.be/DDfFQaEXbJU

http://youtu.be/ANW3TdOXCWE

http://youtu.be/iMyAFyj-QHY 

http://www.youtube.com/watch?v=y_fBhhnQe28

 

Referencie – výsledky prevažne v 10-hodinových kurzoch

Jakub Č., 6 rokov, Prešov, mama:  Zo srdca ďakujem pánovi doktorovi Ivanovi za jeho profesionálny a ľudský prístup, ústretovosť, trpezlivosť. Úvodným psychologickým postojom zbavil syna panického strachu z vody, ktorý mal od epizódy topenia v minulosti, následne ho naučil všetky spôsoby plávania. Vďaka nemu syn teraz vodu miluje a pláva lepšie ako jeho o 5 rokov starší brat, ktorý absolvoval už mnoho iných rôznych kurzov plávania. Na 1 hodine, na ktorej sme boli v bazéne aj so starším 11-ročným synom a jeho kamarátom – neplavcom, naučil synovho spolužiaka kraul, po   20 min. učenia preplával šírku bazéna. Neverila som vlastným očiam.  A mňa potešili po hodinách aj filozofické debaty, rozhovory o knihách, horách… Bolo mi cťou stretnúť múdreho a inteligentného učiteľa.

Patrik Č., 27 rokov, Prešov:   Plavecký kurz pod záštitou p. Ivana bola výborná voľba. Recenzie na internete neklamali, môžem ich len potvrdiť a kurzy ESOFIA odporúčať.  Skúsenosti učiteľa spojene s ľudským prístupom, výborným vysvetlením a dávkou trpezlivosti priniesli výsledky. Veľké plus dávam aj za individuálny prístup a časovú  flexibilitu. Ďakujem za všetko, každému odporúčam.

Samer K., 11 rokov, Prešov, teta Marta K.: Pri hľadaní kurzu plávania v Prešove pre môjho 11 ročného synovca Samera mi internet našiel klub ESOFIA Prešov. Po prečítaní webstránky som neváhala a rozhodla sa zavolať. A rozhodla som sa správne, Samerko neplavec sa na každú hodinu tešil a po 10 lekciách sa vďaka skvelému prístupu p. Ivana naučil plávať prsia, znak striedavý aj súpažný a kraul. Môžem len odporučiť každému, aby neváhal a zvolil si p. Ivana, ak sa chce naučiť plávať. Ďakujeme Vám p. Ivan.                        

Matej S., 9 rokov, Prešov, rodičia:  Naozaj stačilo 10 hodín, aby sa náš syn naučil nebáť hlbokej vody a krásne preplával celú dĺžku bazéna rôznymi spôsobmi. Úžasná metóda. Už po prvých hodinách bolo vidno rýchle napredovanie. Znova chceme poďakovať pánovi Ivanovi, že sa nás ujal a svojím profesionálnym prístupom za tak krátky čas naučil nášho Mateja plávať.

Veronika B., 20, Prešov: Zo srdca ďakujem p. Ivanovi za jeho ústretovosť, ochotu a profesionalitu. Nikdy som si nemyslela, že sa raz naučím plávať a nadobudnem pozitívny vzťah k vode. Som spokojná, že som absolvovala tento kurz a veľmi vďačná za to, že si p. Jozef na mňa našiel čas a dal mi možnosť splniť si svoj sen, pri ktorom je vedieť plávať nevyhnutnosťou. Tento plavecký týždeň bol pre mňa veľmi náročný, ale vďaka priateľskému prístupu p. Ivana bol aj plný momentov a rozhovorov, na ktoré budem s radosťou spomínať. https://youtu.be/yhfIDC4D8XY

Mirka D., 30, Zurich: ,,Chcete sa naučiť plávať, resp. svoje plávanie zdokonaliť? Plavecký kurz v plaveckej škole ESOFIA, vedenej Dr. Ivanom Jozefom, som absolvovala za 10 hodín a odporúčam ho každému. Lekcie boli originálne, prispôsobené mojim schopnostiam, efektívne využívali čas. Dr. Ivan Jozef je profesionál, odborník s dlhoročnými skúsenosťami, svojím mimoriadnym a výnimočným spôsobom učenia zbavuje strachu z vody, premieňa ho na rešpekt k nej. Po 10 hodinách plávam 4  plavecké spôsoby. Ďakujem!“

Michal O., 25, Prešov: “Na to, že som mal strach plávať, s pomocou p. Jozefa Ivana sa to prelomilo a naučil som sa viac-menej všetky spôsoby, teda aj delfín. Vďaka za profesionálny a ľudský prístup a trpezlivosť. Investovanie do kurzu neľutujem. Nehovoriac o tom, že som sa naučil niečo nové, čo budem môcť využiť hlavne pre svoje zdravie. Ešte raz vďaka.”
Monika 52, Jitka 47, okr. Krompachy: Ďakujeme p.Ivanovi za jeho skvelý prístup, trpezlivosť a záujem, aby sme sa naučili plávať. Je naozaj výborný inštruktor, vďaka nemu sme odbúrali strach z vody, teraz nám plávanie robí len radosť. Boli sme veľmi spokojné,  vyslovujeme mu veľké  ĎAKUJEME a prajeme mu veľa zdravia a úspechov v práci. Kurz odporúčame každému, kto sa chce naučiť plávať

Marianna K., 23 rokov, okr. Bardejov: “Tento plavecký kurz bol výborná investícia! Som človek, ktorý potrebuje detailné vysvetlenie toho, čo má robiť a kedy. Pán Ivan vie zadávať inštrukcie zrozumiteľne, je veľmi trpezlivý a vytvára príjemnú atmosféru počas hodín plávania. S citom upozorňuje na chyby a motivuje do ďalšej práce. Výsledky sú pozoruhodné. Plávanie je moja radosť. :) https://youtu.be/-t8NQNm1Cl8

Annamária – 11 r., Katarína – 9 r., M., Holandsko, mama: “Vyjadrujem moju, ale aj dievčat obrovskú spokojnosť s p. dr. Ivanom! Vďaka jeho osobnému prístupu a profesionálnej kvalite, dievčatá zvládli všetky nároky jednotlivých techník a naučil ich to, čo sme my ako rodičia nedokázali! Veľmi si vážim trpezlivosť a ľudský prístup s akým k deťom pristupoval, pretože ich to pozitívne motivovalo a tešili sa na každú ďalšiu lekciu. Ďakujem aj za rýchlu a kvalitnú organizáciu lekcií a za pochopenie!”

Lenka D., 75 rokov, Prešov: “Svoje športové aktivity som sa rozhodla rozšíriť o plávanie, ktoré som na kurze zvládla aj vo vyššom veku. Trénerovo povzbudzovanie mi veľmi pomáhalo.”
 
Lukáš Z., 22 rokov, okres Snina: “Na začiatku som vôbec nevedel plávať a ani som si nemyslel, že sa to naučím za 10 hodín. Bol som veľmi spokojný s prístupom a spôsobom učenia pána Dr. Ivana, ktorý ma naučil plávať za 10 hodín výcviku. Týmito slovami sa mu chcem ešte raz poďakovať.”

Richard L., 28 rokov, Prešov: “Ďakujem vám za spoluprácu a trpezlivosť pri plánovaní mojich plaveckých lekcií. Nebolo to so mnou jednoduché, skoro stále som nejaký termín menil a presúval. Klobúk dole pred Vašimi organizačnými schopnosťami. Ďakujem aj za odborné vedenie mojich lekcií plávania. Pomocou vašich pedagogických schopností, znalostí a trpezlivosti som vycibril svoje plávanie tak, že teraz som schopný plávať väčšie vzdialenosti rýchlejšie a bez vynaloženia obrovského množstva energie. Z bazéna už nevychádzam unavený, ale oddýchnutý a s dobrým pocitom.” https://youtu.be/fnRzEXGfLZI

Katka L., 8 rokov, Prešov, mama: “Ďakujem veľmi pekne za kvalitnú spoluprácu a odborne odvedený tréning. Katka pláva nádherne a má to na celý život. Pred kurzom ESOFIA navštevovala  kolektívne plavecké kurzy, ale malo to veľmi pomalé napredovanie. Po odporúčaní pána trénera Ivana som vybrala pre Katku najvhodnejší model kurzu a za 10 hodín sa naučila 4 plavecké spôsoby, a získala aj sebaistotu, “nedočiahnem na dno , bojím sa,” je minulosťou. Som veľmi spokojná. Bonusom je, že p. Ivan má pozitívne a pokojné vyžarovanie, takže tréning nie je len drina, ale aj dobrý pocit. Vďaka patrí aj p. Paľovej za logistiku plánovania a ústretovosť.” https://youtu.be/BLVoxJDuuC4

Peter, 37 rokov: V 10-hodinovom kurze ESOFIA zvládol kraul, prsia, znak striedavý, znak súpažný, delfín a obrátky. Viď video: https://youtu.be/Z3UM0sOTi6Y

Vendelín F., 7 rokov, Sabinov, mama: “Ďakujeme PaedDr. J. Ivánovi za profesionálny prístup a možnosť zažiť plavecké hodiny v štýle plávanie hrou. Môj syn po základnom kurze nadobudol pozitívny vzťah k vode, orientáciu v nej, ponáranie aj pokojné dýchanie. Dostal kvalitné základy pomocou individuálneho vedenia, čo veľmi oceňujeme.” https://youtu.be/UmcbEp5IimY

Martin Cap, 8. r., Prešov, otec: “Ďakujeme dr. Ivanovi a spoločnosti ESOFIA za profesionálny prístup, motiváciu, nadšenie, entuziazmus,  za radosť a chuť k plávaniu. Od kurzu sme očakávali, aby sa syn naučil základy plávania, bol v bazéne samostatný a istý. Po 5. lekcii plával znak (25 m), na 8. lekcii zvládol prsia (viď video), na 9. lekcii preplával prsiami 125 m a zvládol aj základy kraulu, po čom p. Ivan privítal Martina v rodine plavcov.” https://www.youtube.com/watch?v=gEu4tqLKFKc&feature=player_embedded

Rudolf K., 18. r., Prešov: „Nepreháňam, som veľmi spokojný a šťastný, že som absolvoval plavecký kurz ESOFIA. Po 10. hod. ovládam základy 4. plaveckých spôsobov. Vďaka profesionálnemu prístupu p. dr. Ivana som prekonal veľký strach z ponárania pod vodu a zvládol základy potápania, čo som si pred kurzom nedokázal ani predstaviť. Krok po kroku mi vysvetlil princípy fungovania svalov a vedomia pri plávaní a základy vodnej gymnastiky. Poradil mi, čo mám robiť so svojou svalovou strnulosťou. Patrí mu moje úprimné poďakovanie za ústretovosť, trpezlivosť, odbornosť, a hlavne ľudskosť pri výučbe. Je to skvelý človek a profesionál. Kurzy ESOFIA odporúčam každému, kto sa chce naučiť plávať a ďakujem celému jej tímu.“

Maroš N., 19 r., okr. Prešov (na obr.): “S kurzom som veľmi spokojný aj celkove s vašimi službami. Ani som len nedúfal, že za 6 lekcií dokážem sa i naučiť 4 spôsoby aj zaplávať 100 metrov. Ďakujem veľmi pekne.”

Ing. Karol C., 29 r., Košice: Chválami tohto kurzu by som iba nosil drevo do lesa. To treba zažiť. Vo vode (aj len po pás) som bol vždy bojko. Pred frajerkou by sa to nedalo utajiť ani by to nevyzeralo dobre. Prihlásil som sa, a nevychádzal som z údivu. Už po prvých minútach cítite, že ste v rukách odborníka, nepreženiem, keď poviem, že majstra. 10 hodín a viem plávať, na štyri spôsoby. Vďaka, p. Ivan, vďaka ESOFIA!!!

JUDr. Mária M., 26 r., Prešov: “„Ďakujem tímu ESOFIA za maximálnu ústretovosť. S priebehom plaveckého kurzu som bola na 100 % spokojná. Spočiatku som sa bála, ako dopadne, ale s obdivuhodným profesionálnym a ľudským prístupom p. dr. Ivána akékoľvek obavy a strach opadli. Oceňujem jeho nesmiernu trpezlivosť a schopnosť techniky jednotlivých plaveckých spôsobov zrozumiteľne vysvetliť a názorne predviesť. Vďaka takému perfektnému prístupu som sa za dva týždne naučila plávať prsia, kraul, striedavý znak, súpažný znak a dokonca som zvládla aj základy najťažšieho plaveckého spôsobu delfín. Za všetko, čo som sa počas kurzu naučila, patrí moje obrovské ĎAKUJEM p. Dr. Ivánovi, ktorý je skvelý človek, veľký profesionál a touto cestou mu prajem veľa úspechov. Po absolvovaní kurzu ma začalo plávanie baviť až natoľko, že ak budem mať opäť niekedy viac voľného času, veľmi rada sa prihlásim aj na zdokonaľovací kurz, aby som si zlepšila plavecké zručnosti. Povzbudzujem všetkých, ktorí sa chcú naučiť plávať, aby sa nebáli, aby našli odvahu. Po kurze ich p. Iván s radosťou privíta v rodine plavcov, rovnako ako mňa.”

Michal K., 7 r., Sabinov. Mama: “Ďakujem spoločnosti ESOFIA za ústretovosť v termínoch a cene a za veľkú trpezlivosť i profesionálnosť p. Ivána. Miško mal pred vodou mimoriadny rešpekt. Vďaka vynachádzavosti a trpezlivosti p. Ivána strach prekonal a za 10 hod. sa naučil základy pl. sp. kraul, prsia a znak, ktorý si najviac obľúbil. Po kurze sa z pohybu vo vode i pod vodou teší. Tento kurz odporúčam.” http://youtu.be/9rGDnAKkVnA

Darina Ch. a Viera P., 53 a 43 r., Prešov: Boli sme žiačkami p. Ivana, chceme vyjadriť svoju veľkú spokojnosť. Je skutočne výborný učiteľ, získal si našu dôveru, tým  nám pomohol odbúrať strach z vody, vďaka čomu dnes vieme výborne plávať a voda je náš kamarát. Veľmi pekne Vám ďakujeme a prajeme veľa úspechov v tom čo robíte.

Stanislav B., 29 r., Prešov:  “Bol som veľmi spokojný s priebehom kurzu, s prístupom pána Ivana a s jeho postupom pri mojej výučbe, v neposlednom rade aj s jeho vytrvalosťou a železným nervami. Ďakujem vám za moje úspešne zvládnutie plávania.

Ing. Jana K., 27 r., Vranov: “S kurzom som veľmi spokojná, nečakala som že za 10 hodín sa naučím plávať. Ďakujem p. Ivanovi za trpezlivosť.  Prekonala som strach z vody a zistila som, že je možné existovať aj pod vodou. Určite vás odporučím ďalším”

Iveta V., 39 r., Prešov:Oceňujem príjemné vystupovanie lektora, p.Ivana, jeho obrovský záujem o to, aby som sa naučila počas 10-tich hodín plávať a prínosný obsah kurzu, ktorý budem  využívať aj v budúcnosti. Kurz som zvládla úspešne, som na seba veľmi hrdá. Tento kurz odporúčam naozaj každému.”

Júlia K., 20 r., okr. Sabinov: “Pred piatimi rokmi som sa skoro utopila. A môj strach z vody bol neskutočný. Ale kurz bol fantastický, maximálne som si ho užila.  S odbornosťou p. lektora som bezpečne preplávala celým kurzom. Ďakujem za všetko, najmä za Vašu ústretovosť.”

Oliver C,. 10 r., Prešov. Mama: “S plaveckým kurzom, prístupom a konečným výsledkom sme maximálne spokojní a tešíme sa z toho. Aj syn bol veľmi spokojný a pyšný sám na seba. Keď sa osmelím, prihlásim sa aj ja.”                               http://youtu.be/hWq7Oazo_1Q

Maroš B., 20 r., Košice: “S kurzom som nesmierne spokojný. Moje pocity sú iba pozitívne. Za 10 hod. som sa vďaka profesionálnemu, trpezlivému a milému prístupu p. Ivana naučil bez problémov plávať znak, prsia a kraul. Kurz vrele odporúčam každému, kto sa nevie “spriateliť” s vodou a ma záujem byť dobrým plavcom.” http://youtu.be/JpceeJIOJK4

Stanislav K., 6 rokov, Vranov n. Topľou. Mama: “Ďakujeme p. Ivanovi za trpezlivosť pri výučbe plávania nášho syna. Za 10 hodín sa naučil potápať a plávať pod vodou, napriek tomu, že pred kurzom mu ani kvapka vody nemohla spadnúť do oka. Prístup p. Ivana je vynikajúci po odbornej aj po ľudskej stránke. Malý sa veľmi teší z toho, čo sa na kurze naučil. Kurz určite odporúčame.”

RnDr. Ján C., 63 r., okr. SNV: “Päťkrát som prišiel z bydliska do Prešova a viem plávať. Už druhý týždeň sa o tom vo vode sám presviedčam, a ešte tomu nemôžem uveriť. Že ste v rukách odborníka na pohyb, pocítite v prvých minútach kurzu. Pána trénera dr. mgr. Ivana odporúčam. Jano.”

Mgr. Veronika H., 28 rokov, okr. Svidník: “Za 10 hodín som sa podľa mňa pekne naučila 4 plavecké spôsoby, a to vďaka trpezlivosti, profesionalite a správnej komunikácii s pánom Ivanom. Som rada, že som sa ku kurzu odhodlala.”

Mária T., 58 rokov, Prešov: “Ďakujem p. doktorovi Ivanovi za neskutočnú trpezlivosť, za týždeň ma naučil nebáť sa vody,  plávať, potápať sa a aj loviť predmety z dna bazénu.”

Martin Č., 9 r., Prešov. Mama: “Chcem poďakovať dr. Ivanovi, že naučil syna plávať a ponárať sa. Nám sa to za 2 roky nepodarilo. Bol nesmierne trpezlivý. Ak by sme ho boli poznali skôr, boli by sme si ušetrili kopu času a nervov. Dúfam, že na jar sa mu to tiež podarí s našim mladším synom.”

Peťo Č., 6 r., Prešov. Mama: ,,Syn sa bál čo i len namočiť bradu, nikto z rodiny ho nedokázal naučiť plávať. Pán Ivan ho za 1 hodinu dostal pod vodu a na konci kurzu sa ponára, loví predmety, pláva ako malá rybka. Určite  odporúčam všetkým, čo váhajú. Ďakujem tímu ESOFIA za prístup a ústretovosť.”

Elenka a Pavlínka H., 7. a 13 rokov, Hanušovce n. T. Mama: ,,Vďaka profesionalite p. Ivana sa moja mladšia dcéra naučila za 10 hod. plávať a ovláda základy troch plaveckých spôsobov, staršia dcéra sa naučila za 10 hod. tri nové plavecké spôsoby.” http://www.youtube.com/watch?v=y_fBhhnQe28

Oliver K., 6 rokov, Prešov. Mama: “S kurzom aj s p. trénerom som veľmi spokojná, oceňujem hlavne jeho trpezlivosť, nakoľko svojho syna dobre poznám. Už na druhej hodine sa naučil plávať a následne potápať, s čím mal predtým obrovský problém. Na poslednej hod. som videla, aký obrovský pokrok syn urobil a aká skvelá bola práca p. Ivana; veľmi odporúčam každému.”

Majka K., 12 rokov, Prešov. Mama: “Vyjadrujem veľké poďakovanie dr. Ivanovi za vynikajúci prístup k výučbe plávania mojej 12-ročnej dcéry. Čo som ja nedokázala za 2 roky, s ním zvládla za 10 hodín. Jej plávanie je krásne, na úrovni,  hlavne sa už nebojí vody; je viac pod vodou ako nad.”

Filip P., 8 rokov, Prešov. Teta: “S kurzom sme boli veľmi spokojní. Oceňujeme prácu p. Ivana, ako úžasne si synovca získal a s akým nasadením sa mu venoval. Záujemcom Vás budeme vrelo odporúčať.”

Ján Z., 48 rokov, Margecany: “Pri prihlasovaní som mu povedal – na plávanie som drevo. Odvetil – drevo je prirodzený plavec. Nemôžem uveriť, po 8. hodinách plávam!  Škoda slov, p. Ivan je profík.”

Miroslav D., 28 rokov, Sabinov: “S priebehom kurzu som maximálne spokojný. Pán Ivan je profesionál, ktorý vie veľmi dobre, čo robí, svoju prácu zvláda na vysokej úrovni tak po športovej stránke ako aj ľudskej. S veľkou trpezlivosť a zrozumineľne vysvetlí, čo sa deje s ľudským telom v rôznych fázach plávania, so súčinnosťou jednotlivých orgánov. Kurz vrelo odporúčam.”

Mgr. Marek Chovanec, 29 rokov, okres Svidník: “Moje dojmy a pocity z plaveckého kurzu ESOFIA sú len pozitívne. Prístup inštruktora p. Ivana hodnotím ako veľmi ústretový a profesionálny. Som veľmi rád, že som sa naučil plávať, keďže sa mi to dosť dlho nedarilo. Kurz splnil všetky moje očakávania. Odporúčam všetkým záujemcom.”

Ing. Dušan K., 57 rokov, Košice: “Od základnej vojenskej služby som každé leto trpel komplexom z neschopnosti zaplávať si na dovolenke s ostatnými. Od júna t. r. to už neplatí. Za dva týždne mi pán Ivan pomohol k najkrajšiemu darčeku pre moju manželku: Pri Brači sme si prvýkrát v živote spolu zaplávali. Vrelá vďaka!”

Matúš S., 25 rokov, Sabinov: “S plaveckým kurzom som maximálne spokojný. Za niekoľko hodín som sa naučil ozaj veľa (prsia, kraul, znak a súpažný znak), čo mi pomohlo zlepšiť sa v monhých smeroch. Ďakujem p. Ivanovi za rady, trpezlivosť a ústretovosť.”

Miroslav S., 21 rokov, Prešov: “Moje pocity a dojmy z plaveckého kurzu sú veľmi dobré, naučil som sa prakticky za týždeň plávať prsia, kraul, znak a súpažný znak s veľkou podporou a pomocou pána Ivana.Všetkým, ktorí sa chcú naučiť alebo zdokonaliť v plávaní, kurz môžem len doporučiť.”

Marcelka Č., 6 rokov, Prešov. Rodičia: “S kurzom aj s prístupom p. Ivana sme boli spokojní my aj dcérka, na každú lekciu sa tešila, je super, čo všetko zvládla za taký krátky čas – základy troch plaveckých spôsobov: znak, prsia, kraul.”

Jozef R., 39 rokov, okr. Prešov:S priebehom kurzu som bol spokojný. Ľudský a profesionálny prístup vyučujúceho p. Ivana hodnotím len pozitívne. Dokáže jednoducho vysvetliť spôsoby plávania. Som vďačný, že som sa po dlhom čase naučil plavať.  Tento kurz môžem odporučiť aj ďalším.

Ľubka A., 31 rokov, Snina: S plaveckým kurzom som bola veľmi, veľmi spokojná, dal mi do života viac, ako som čakala, viac si po ňom verím a som odvážnejšia. Som veľmi vďačná p. Ivanovi za jeho ústretovosť, trpezlivosť, ľudský a profesionálny prístup k učeniu. Vsetkým, ktorí sa chcú naučiť plávať, môžem tento kurz len doporučiť.”

Peter P., 30 rokov, okr. Vranov nad Topľou: “S plaveckým kurzom som veľmi spokojný. Prístup inštruktora  bol na veľmi vysokej úrovni z ľudského ako aj z profesionálneho hľadiska.”

Richard B., 6 rokov, Prešov – Mama: “Plavecky kurz, ktorý absolvoval môj syn, hodnotim veľmi kladne. Pred kurzom mal vodu veľmi rád, ale bez kolesa sa do hlbšej ako 1m neodvážil a tiež mal veľký problém s ponorenim hlavy pod hladinu. Už po prvých dvoch lekciách  sa dokázal udržať na hladine bez plaveckých pomôcok. Na konci kurzu preplával kraulom cca 20-25m, niekoľko metrov aj prsiami a znakom. Tiez dokáže z dna vyloviť ponoreny predmet. Predpokladám, že až si nadobudnuté zručností lepšie osvojí, prihlásim ho na ďalší  kurz, na vylepšenie plaveckych spôsobov.

Mária K., Svidník: “Moje dojmy z plaveckého kurzu sú len pozitívne. Pán Ivan je ústretový a trpezlivý. Každému, kto sa chce naučiť plávať, tento kurz vrelo odporúčam.”

Marek Debnár, okr. Prešov: “S prácou p. Jozefa Ivana sme boli spokojní. Syn si ho veľmi obľúbil, bol rád, že ho naučil plávať a ostal smutný keď kurz skončil.  Vyučujúci zaujal profesionálnym prístupom k deťom. Kurz vrelo odporúčame všetkým záujemcom.” Rodičia Mareka.

Emília P., Prešov: “Ďakujem vám za ochotu a skoré vybavenie mojej požiadavky a hlavne za ľudský, obetavý a odborný prístup. p. Ivana ku záujemcom. Ak budem potrebovať ďalšiu pomoc, určite sa ohlásim.”

Simona Č., 24 rokov, Prešov: Za 10 hod. kurzu som sa naučila plávať kraul, prsia a znak. Sama tomu nemôžem uveriť, že moje obavy z vody tak rýchlo zmizli. A to všetko vďaka vynikajúcemu a hlavne veľmi profesionálnemu a dôkladnemu prístupu p.Ivana.  Krok po kroku mi všetko veľmi jasne vysvetľoval, takže som všetkému  bez problémov porozumela. Jednoznačne odporúčam všetkým,  ktorí si myslia, že sa nikdy nenaučia plávať. Donedávna som si to myslela aj ja. A už teraz sa teším na dovolenku, ktorú prvýkrát nebudem tráviť len na pláži:).

Martin L., Vranov n. Topľou:  “Moje pocity z kurzu sú veľmi dobré. Neveril som, že za taký krátky čas sa naučím plávať, veď som bol totálny neplavec. S pristupom Jozefa som moc spokojný, je to super človek a výborný tréner. Celú  dobu sa mi nadmieru venoval, presne taku osobu s jeho prístupom som k učeniu hľadal. Výborne som si s ním rozumel,  veď sme sa napokon stali aj dobrými kámošmi. Odporúčam ho aj iným záujemcom.”

Stanislav M., Kendice: “S plaveckým kurzom som veľmi spokojný. Ani som netušil, čo dokážem za tak krátky čas. Kurz pod vedení p. Ivana môžem len odporúčať.”

Tomáš H., Kendice: “S kurzom som spokojný, naučil som sa plávať, čo sa mi dlho nedarilo. Oceňujem profesionálny a ľudský prístup inštruktora.”

Jozef S., Kežmarok: “S kurzom som veľmi spokojný, od p. Ivana som sa veľa naučil, jeho profesionalitu, ústretovosť a trpezlivosť oceňujem.”

Jaroslav G., 46 rokov, okr. Prešov: “O kurzoch som sa dozvedel od suseda. Za mladi som dva navštevoval bez efektu. Aj teraz som pochyboval, ale sused ma zlomil, prihlásil som sa. No a zázrak, od prvých minút som cítil, že som v rukách odborníka. Začali sme v utorok a dnes, v druhú nedeľu som už bol plávať sám.

Monika L., 21 rokov, Ružomberok: “Som veľmi rada, že som sa prihlásila do tohto plaveckého kurzu. S priebehom som bola spokojná kvôli profesionalite a vynikajúcemu prístupu inštruktora p. Ivana. Plavecký kurz vrelo odporúčam.”

Kontakt: +421 905 380 174,  +421 944 083 150, e-mail: esofia@esofia.sk, ikaro@centrum.sk, skype: esofia236