Vydavateľstvo ESOFIA Prešov

 

Pozvanka Geny finalZdravím, priatelia! Po dlhom čase konečne zas niečo z poézie. Teda z mojej “dielne”, v ktorej sa cítim ako na dovolenke na romantickom exotickom ostrove, slobodný, bez hraníc pre krídla duše, ducha. Som zvedavý, akú odozvu bude kniha mať. Po nej príde ešte jedna, so silnou príchuťou slovenskej “drogy” a potom sa už teším na prózu, ktorá sa už dlhšie pýta na papier a medzi ľudí. Prezentácia už avízovanej zbierky Gény Tálie bude – ako vidíte na pozvánke nižšie, 15.03.2019, teda nasledujúci piatok. Vítaní ste všetci, ktorým fascinácie regenerujú myseľ, ducha a tým aj telo. Poézia je bohyňa vždy a všade s vami, majestátna dáma odhaľujúca vám všetko, čo vám nič iné neodhalí. Teším sa na stretnutie na krste.

 

Hľadáme ilustrátorov

vydavatelstvoDar, darček, pozornosť, suvenír…, univerzálny, lacný aj vzácny – KNIHA. Zrak citov obdarovaného k darcovi rada a s láskou dvíha. Navyše: 1. Vo váze nezvädne. 2. Za mnohé, čo je v nás dobré, vďačíme práve jej, KNIHE. U nás vždy naporúdzi pre každého. Na želanie aj s autorským venovaním. Kontakt: +421905380174, +421944083150. Zasielame do celého sveta. Pri objednávkach nad 15 € balné zdarma.
Chceš byť prvočitateľom a kritikom našich nových kníh pred ich uvedením na trh a zároveň zadarmo ich majiteľom s autorským venovaním? Prihlás sa na čísla uvedené vyššie. KNIHA poteší každého, blízkeho i vzdialenejšieho človeka. Urobíte ňou radosť alebo sa len zavďačíte, najprirodzenejšie odmeníte trvácnou hodnotnou “maličkosťou”. Knihou nič nepokazíte, skôr vylepšíte. Ponúkame darčekové balenia básnických zbierok Jozefa Ivana Adamovo rúcho, Emócie v celofáne a Sex času s nulou. Vkusné farebné obálky v tvrdej väzbe, pôsobivé texty a originálne ilustrácie z exotického aj domáceho prostredia splnia váš zámer – milo prekvapia a potešia vašu aj obdarovanú dušu. 
Tituly

GÉNY TÁLIE

Obálka Gény Tálie

Gény Tálie, autor Jozef IVAN, 120 strán, tvrdá šitá väzba, 12 fotografií od viacerých autorov, recenzia doc. PhDr. František Ruščák, CSc., O autorovi Jozef Mathia, korektúra Mgr. Milka Pištejová. Vytlačil GRAFOTLAČ Prešov, vydalo vydavateľstvo ESOFIA, rok vydania 2018.

Úvodné slovo autora Jozefa Ivana

Vás pod titulkom Pozvanie medzi riadky vtiahne do vesmíru každodenných maličkostí, ktoré sa Vám azda vôbec nejavia tak, ako ich vidí on.

Recenzia knihy Gény Tálie/ František  Ruščák, jazykovedec, básnik   

D o s l o v

Na prvom mieste tohto hodnotiaco-konštatačného textu zacieleného na sledovanú básnickú zbierku poznamenávam, že ak z nej chce čitateľ  získať také domény, aké sa zvyčajne aj v iných básnických dielach vyskytujú, teda čitateľskú zmyslovú zážitkovosť, zmyselnú kogníciu v podobe odkrývania jej obsahového vyznania toho, čo v kreatívnych výrazových tvaroch a konštrukciách autor spracúva, a na základe toho získať abstrahovanú sumu nových čitateľských skúseností,  mal by si pozornejšie prečítať  úvodnú časť jej  predslovu predznamenávajúcu hodnotové pozadie zbierky a v nej túto výpoveď:

„Príjemnou hodnotou globalizácie je odkrývanie pitoresknosti sveta a života v ňom.“  Azda… viac

                                                     

ADAMOVO RÚCHO

obalka.indd“Zbierka poézie Adamovo rúcho patrí do reflexívnej lyriky. Básne Jozefa Ivana v nej odhaľujú najcitlivejšie miesta mužskej duše. Muž v Adamovom rúchu je najzraniteľnejší. Autorove myšlienky prenikajú hlboko pod kožu, vyvolávajú až zimomriavky, s iróniou jemne kritizujú, nastoľujú pálčivé otázky: Ako to vlastne je vo vzťahu medzi mužom a ženou? Akú hodnotu má ľudský život? Ako to je s našou konzumnou spoločnosťou? Kam smerujeme? Básnikova poézia má hlboké idey. Pozorný čitateľ v nej nájde odpovede aj medzi riadkami. Veď poézia je často aj o tajomstve. A básnik J. Ivan ponúka tajomstvo v svojej tretej zbierke plným priehrštím. Veľmi cenné sú krásne jemné metafory, ktoré nenásilne vkladá do veršov.” Recenzent Mgr. Mária Bareánová.

 

EMÓCIE V CELOFÁNE

obalka.inddV októbri 2014, rok po vydaní zbierky Sex času s nulou,  sme vydali novú zbierku poézie, ktorú sa oplatí mať na nočnom stolíku – Emócie v celofáne. Autor obidvoch kníh Jozef Ivan, formát A5, farebné darčekové obálky, prvá 164, druhá 170 strán, originálne ilustračné fotografie, v druhej aj z exotického prostredia.
Ceny: Sex času s nulou  9,19 €; Emócie v celofáne č.b. verzia 9,99 €, f.b. verzia 11,90 €. Pri dvoch kusoch 10% zľava. Objednávky na adrese esofia@esofia.sk, 0905380174, 0944083150.

SEX ČASU S NULOU

 obalka
Všetky tri zbierky sú v slovenských kníhkupectvách Panta Rhei a Martinus,  v OC Max aj na 1. posch. v predajni Art Diela. O vhodnosti darčeka pre blízkeho človeka a seba samého sa môžete presvedčiť aj v prešovských knižniciach (vedecká, okresná). Recenzie a hodnotenia TU (klikni)