Vydavateľstvo ESOFIA Prešov

Pohotový dar, pozornosť na poslednú chvíľu? Kniha od nás!

vydavatelstvoDarček, pozornosť, suvenír…, univerzálny, lacný aj vzácny – KNIHA. Zrak citov obdarovaného k darcovi rada a s láskou dvíha. Navyše: 1. Vo váze nezvädne. 2. Za mnohé v nás dobré vďačíme práve jej, KNIHE. U nás vždy naporúdzi pre každého. Na želanie aj s autorským venovaním. Kontakt: +421905380174, +421944083150. Zasielame do celého sveta. Pri objednávkach troch titulov balné zdarma.                                                                KNIHA poteší každého, blízkeho i vzdialenejšieho človeka. Urobíš ňou radosť alebo sa len zavďačíš, najprirodzenejšie odmeníš trvácnou hodnotnou “maličkosťou”. Knihou nič nepokazíš, skôr vylepšíš, vyžehlíš. Od nás darčekové balenia básnických zbierok Jozefa Ivana Adamovo rúcho, Emócie v celofáne a Sex času s nulou, Gény Tálie. Vkusné farebné obálky v tvrdej väzbe, pôsobivé texty a originálne ilustrácie z exotického aj domáceho prostredia splnia tvoj zámer – milo prekvapiť a potešiť tvoju aj obdarovanú dušu. 

 

Hľadáme zručných, flexibilných ilustrátorov

Na veku ani bydlisku nezáleží. Kontaktujte nás na č. t. +421905380174

Staň sa prvočitateľom

a kritikom našich nových kníh pred ich uvedením na trh, a zároveň zadarmo ich majiteľom s autorským venovaním. Prihlás sa na číslo telefónu +421905380174. 

Kľakli si k nám Vianoce

Náš vydavateľ a majiteľ spoločnosti ESOFIA Jozef IVAN –  na prvom a treťom obrázku  zdrojového článku prvý zľava, sa ako autor poetických zbierok a prozaických útvarov, publicista a blogér  zúčastnil adventného podujatia Kľakli si k nám Vianoce, ktoré sa uskutočnilo za účasti prešovských vysokoškolákov.  Pre viac informácii klikni na titulok.

Tituly

GÉNY TÁLIE

Obálka Gény Tálie

Gény Tálie, autor Jozef IVAN, 120 strán, tvrdá, šitá väzba, 12 fotografií od viacerých autorov, recenzia doc. PhDr. František Ruščák, CSc., O autorovi Ing. Jozef Mathia, korektúra Mgr. Milka Pištejová. Vytlačil GRAFOTLAČ Prešov, vydalo vydavateľstvo ESOFIA, rok vydania 2018. Cena knihy  9.43. Dodanie knihy do 3. dní. Pri objednávke troch titulov poštovné 0,- €.

 Gény Tálie – Pozvánka na krst

Krst knihy Gény Tálie

Fotogaléria

Úvodné slovo autora Jozefa Ivana

Vás pod titulkom Pozvanie medzi riadky vtiahne do vesmíru každodenných maličkostí, ktoré sa Vám azda vôbec nejavia tak, ako ich vidí on. Viac v knihe Gény Tálie. K obstaraniu u nás aj v každom kníhkupectve.

Recenzia knihy Gény Tálie/ František  Ruščák, jazykovedec, básnik   

D o s l o v

Na prvom mieste tohto hodnotiaco-konštatačného textu zacieleného na sledovanú básnickú zbierku poznamenávam, že ak z nej chce čitateľ  získať čitateľskú zmyslovú zážitkovosť, zmyselnú kogníciu v podobe odkrývania jej obsahového vyznania toho, čo v kreatívnych výrazových tvaroch a konštrukciách autor spracúva, a na základe toho získať abstrahovanú sumu nových čitateľských skúseností,  mal by si pozornejšie prečítať  úvodnú časť jej predslovu predznamenávajúcu hodnotové pozadie zbierky a v nej túto výpoveď: „Príjemnou hodnotou globalizácie je odkrývanie pitoresknosti sveta a …“

Z nich vychodia či rodia sa autorove nepokojné, extra a intranapäťové motivické impulzy, ktoré sa celoplošne v jeho básňach vyskytujú.  Viac

Literárny týždenník/Recenzia knihy Gény Tálie/Ingrid Lukáčová, poetka, tajomníčka prešovskej pobočky Spolku slovenských spisovateľov

 ADAMOVO RÚCHO

obalka.indd“Zbierka poézie Adamovo rúcho patrí do reflexívnej lyriky. Básne Jozefa Ivana v nej odhaľujú najcitlivejšie miesta mužskej duše. Muž v Adamovom rúchu je najzraniteľnejší. Autorove myšlienky prenikajú hlboko pod kožu, vyvolávajú až zimomriavky, s iróniou jemne kritizujú, nastoľujú pálčivé otázky: Ako to vlastne je vo vzťahu medzi mužom a ženou? Akú hodnotu má ľudský život? Ako to je s našou konzumnou spoločnosťou? Kam smerujeme? Básnikova poézia má hlboké idey. Pozorný čitateľ v nej nájde odpovede aj medzi riadkami. Veď poézia je často aj o tajomstve. A básnik J. Ivan ponúka tajomstvo v svojej tretej zbierke plným priehrštím. Veľmi cenné sú krásne jemné metafory, ktoré nenásilne vkladá do veršov.” Recenzent Mgr. Mária Bareánová.

 

EMÓCIE V CELOFÁNE

obalka.inddV októbri 2014, rok po vydaní zbierky Sex času s nulou,  sme vydali novú zbierku poézie, ktorú sa oplatí mať na nočnom stolíku – Emócie v celofáne. Autor obidvoch kníh Jozef Ivan, formát A5, farebné darčekové obálky, prvá 164, druhá 170 strán, originálne ilustračné fotografie, v druhej aj z exotického prostredia.
Ceny: Sex času s nulou  9,19 €; Emócie v celofáne č.b. verzia 9,99 €, f.b. verzia 11,90 €. Pri dvoch kusoch 10% zľava. Objednávky na adrese esofia@esofia.sk, 0905380174, 0944083150.

SEX ČASU S NULOU

 obalka
Všetky tri zbierky sú v slovenských kníhkupectvách Panta Rhei a Martinus,  v OC Max aj na 1. posch. v predajni Art Diela. O vhodnosti darčeka pre blízkeho človeka a seba samého sa môžete presvedčiť aj v prešovských knižniciach (vedecká, okresná). Recenzie a hodnotenia TU (klikni)