Plavecké kurzy – výsledky, referencie

Plavecké kurzy individuálne aj skupinové pre všetky vekové skupiny.Z neplavca plavec v rekordnom čase
Individuálne málokedy trvajú viac ako 10 60-minútových lekcií. Tým odpadajú početné náklady na dopravu a vstupné, bonusom je aj ušetrený čas. Naši absolventi zvládnu za 10 hodín 3-4 aj 5 plaveckých spôsobov. Úroveň ich plávania po kurze dokumentujú videá tejto stránky vpravo a ich vyjadrenia pri ich menách nižšie. Ich telefónne čísla sú k dispozícii na požiadanie.
Kurzy realizujeme: Prešov, Košice, Drienica, Poprad a kdekoľvek na Slovensku i v celej EÚ.  Kolektívne kurzy pre školy organizujeme v bazénoch, ktoré sú k ním najbližšie alebo ktoré si vyberú. Prihláste sa a o pár dní ste plavec! Cenu za kurz si u nás vyberáte sami z ôsmich možností. Kontakt: esofia@esofia.sk, 0905380174. 
Zdokonaľovacie kurzy a plavecké tréningy poskytujeme pre každú výkonnostnú úroveň. Hľadáme odolný typ športovca s vysokými ambíciami.
Výsledky
Vhodná6Dvadsaťtriročná Marianna K. z Bardejovského okresu po 4. lekciách plávala prsia, kraul, súpažný znak a striedavý znak, na siedmej lekcii sme ju začali učiť plavecký spôsob delfín; jej hodnotenie kurzu je v referenciách. Pán od Vranova nad Topľou po 4. lekciách preplával 50 metrov! Mladík z Prešovského okresu na obr. vpravo hore po 6. lekciách ovládal 4 plavecké spôsoby a preplával 100 m. Pán Chovanec za 10 hod. zvládol kraul, prsia a znak. Našou rekordérkou v učení je Košičanka Saška, po 3. lekciách preplávala 25 metrov. Pár týždňov po nej ju prekonala tiež Košičanka Evka: "Vyše 30 rokov som mala panický strach z vody po jednej nepríjemnej skúsenosti. Neverila som, že ma niekedy niekto dostane do bazéna, nieto, že niekedy budem plávať. V plaveckom kurze ESOFIA ma rýchlo presvedčili o opaku. Za dve hodiny preorientovali moju myseľ a naučili ma plávať prsia!  Odporúčam každému. Informácie poskytnem aj osobne, kontakt má ESOFIA." V marci svojmu 6-ročnému synovi Samkovi gratulovali  k vstupu do rodiny plavcov spokojní rodičia Puchovi po absolvovaní nášho základného kurzu. Adam H., Prešov za 10 hod. zvládol prsia, kraul, znak a súpažný znak!: "S plaveckým kurzom som spokojný, prístup p. učiteľa Ivana bol skvelý, všetko mi vysvetlil a predviedol tak, že som tomu hneď porozumel. Kurz som rád absolvoval."
V linkoch nižšie sú ukážky získaných plaveckých schopnosti našich absolventov počas 10-hod. kurzov.

https://www.youtube.com/watch?v=632LA_ICNkc

https://youtu.be/Farpcgo9lYY

https://www.youtube.com/watch?v=T46n2N8Jt08

http://youtu.be/DDfFQaEXbJU

http://youtu.be/ANW3TdOXCWE

http://youtu.be/iMyAFyj-QHY 

http://www.youtube.com/watch?v=y_fBhhnQe28

Referencie – výsledky prevažne v 10-hodinových kurzoch

Lenka Š., 46 r. Košice: V plaveckej škole ESOFIA sa pod vedením Jozefa Ivana dejú zázraky. V priebehu niekoľkých minút, v najhoršom prípade za niekoľko hodín sa z úplného neplavca stáva plavec. Mala som možnosť s úžasom prežívať túto zázračnú premenu sama na sebe. Vďaka odbornosti trénera, ktorý ma vhodnou motiváciou a svojim priateľským prístupom naučil prekonať v podvedomí hlboko zakorenený strach z vody som sa naučila 3 plavecké spôsoby. Štvrtý plavecký spôsob tréner modifikoval tak, aby bol pre mňa v upravenej podobe zvládnuteľný aj napriek mojim fyzickým limitom. Masa vody, ktorá ma ešte pred časom desila, dnes ma magicky priťahuje. Počas zdolávania úloh, ktoré som od trénera počas kurzu dostávala, som v sebe objavila doposiaľ nepoznanú vášeň pre aktivity pod vodou. Nadšenie pre niečo, na čo som v živote ani nepomyslela, je pridanou hodnotou, ktorú mi kurz dal. Plavecký kurz vnímam ako najlepšiu investíciu do seba a svojej budúcnosti. Zručnosti, ktoré som vďaka skúsenému trénerovi a jeho trpezlivému prístupu nadobudla, mi pomôžu uchovať si zdravie, zlepšovať kondíciu a prinesú mi spokojnejšie a šťastnejšie dni. Obohacujúci zážitok pri nadobúdaní nových zručností v plaveckej škole ESOFIA preto vrelo odporúčam každému – neplavcovi aj plavcovi. Stojí to za to! 

Evka Kosťová, 34 rokov, Prešov: Chcem sa poďakovať skvelému trénerovi, pánovi Jozefovi Ivanovi, za profesionálny a priateľský prístup. Celý 10-hodinový kurz prebiehal vo veľmi príjemnej atmosfére, čo je jeden z dôležitých aspektov pri učení sa. Krok po kroku som napredovala a samu ma prekvapilo, ako rýchlo som vedela zvládnuť jednotlivé úkony. Samozrejme, vďaka individuálnemu a trpezlivému prístupu pána Ivana, jeho odborných rád a konkrétnych pokynov. S radosťou som prichádzala na všetky hodiny a neverila som, že sa zrazu, doslova za pár minút, dokážem naučiť viac, ako za posledných 25 rokov. Boli to pre mňa najlepšie investované peniaze, pretože je to tak obohacujúce… objavíte novú dimenziu žitia. Všetkým neplavcom prajem zažiť takýto pocit ? 
 (Pozn. redakcie: Video je na FB Jozef Ivan)
Lenka K., 36 rokov, Košice: Pre plavecký kurz v plaveckej škole ESOFIA som sa rozhodla, pretože som sa chcela zdokonaliť v plávaní. Pod vedením pána Jozefa Ivana som absolvovala 10 hodín a naučila som sa štyri plavecké spôsoby.  Hodiny boli príjemné, s profesionálnym prístupom, efektívne využité a primerane rozložené podľa mojich potrieb. Oceňujem individuálny prístup a časové prispôsobenie. Ďakujem. (Pozn. redakcie: Video je na FB Jozef Ivan)
Jakub H., 33 rokov, okr. Prešov: Prihlásiť sa do plaveckého kurzu ESOFIA bolo moje najlepšie rozhodnutie, ktoré nikdy neoľutujem. Po pár hodinách som sa naučil plávať 4 plavecké spôsoby. Profesionálny prístup a železná trpezlivosť pána Ivana, plus vaša chuť naučiť sa niečo nové, vám pomôže k tomu, aby sa z vás len za pár hodín stal z neplavca plavec, ktorý navyše ovláda viac spôsobov plávania. (Pozn. redakcie: Video je na FB Jozef Ivan)
Falatovci, Lipany: Nikdy neoľutujeme, že sme si ako inštruktora plávania pre našich synov (Daniel 16 r. a Marko 12 r.) vybrali práve pána Ivana. Pán Ivan sa individuálne venoval našim synom, ktorí veru nie sú veľmi športové
typy. Po desiatich hodinách sa z nich stali plavci a nadšenci plávania. Jeho prístup hodnotíme ako maximálne ľudský, profesionálny a trpezlivý. Pán Ivan je skvelý a pozitívny človek. Na prvú hodinu plávania nám kázal doniesť okrem okuliarov aj dobrú náladu a práve v takej pohodovej atmosfére sa niesli aj jeho tréningy. Sme nadšení výsledkami jeho práce a prajeme mu veľa zdravia, elánu a ešte veľa spokojných plavcov.

Denisa B., okr. Prešov, 28 rokov: Ďakujem za profesionálny a trpezlivý prístup na hodinách plávania, za cenne rady a odborne poznatky. Kurz prebiehal vo veľmi príjemnej atmosfére, na každú hodinu som sa tešila. Za 10 hodín som zvládla kraul, prsia, striedavý a súpažný znak. Pobyt vo vode je teraz pre mňa zábavou. Tento kurz odporúčam všetkými desiatimi.
Jakub Č., 6 rokov, Prešov, mama:  Zo srdca ďakujem pánovi doktorovi Ivanovi za jeho profesionálny a ľudský prístup, ústretovosť, trpezlivosť. Úvodným psychologickým postojom zbavil syna panického strachu z vody, ktorý mal od epizódy topenia v minulosti, následne ho naučil všetky spôsoby plávania. Vďaka nemu syn teraz vodu miluje a pláva lepšie ako jeho o 5 rokov starší brat, ktorý absolvoval už mnoho iných rôznych kurzov plávania. Na 1 hodine, na ktorej sme boli v bazéne aj so starším 11-ročným synom a jeho kamarátom – neplavcom, naučil synovho spolužiaka kraul, po  20 min. učenia preplával šírku bazéna. Neverila som vlastným očiam.  A mňa potešili po hodinách aj filozofické debaty, rozhovory o knihách, horách… Bolo mi cťou stretnúť múdreho a inteligentného učiteľa.
Patrik Č., 27 rokov, Prešov:   Plavecký kurz pod záštitou p. Ivana bola výborná voľba. Recenzie na internete neklamali, môžem ich len potvrdiť a kurzy ESOFIA odporúčať.  Skúsenosti učiteľa spojene s ľudským prístupom, výborným vysvetlením a dávkou trpezlivosti priniesli výsledky. Veľké plus dávam aj za individuálny prístup a časovú  flexibilitu. Ďakujem za všetko, každému odporúčam.
Samer K., 11 rokov, Prešov, teta Marta K.: Pri hľadaní kurzu plávania v Prešove pre môjho 11 ročného synovca Samera mi internet našiel klub ESOFIA Prešov. Po prečítaní webstránky som neváhala a rozhodla sa zavolať. A rozhodla som sa správne, Samerko neplavec sa na každú hodinu tešil a po 10 lekciách sa vďaka skvelému prístupu p. Ivana naučil plávať prsia, znak striedavý aj súpažný a kraul. Môžem len odporučiť každému, aby neváhal a zvolil si p. Ivana, ak sa chce naučiť plávať. Ďakujeme Vám p. Ivan.                        
Matej S., 9 rokov, Prešov, rodičia:  Naozaj stačilo 10 hodín, aby sa náš syn naučil nebáť hlbokej vody a krásne preplával celú dĺžku bazéna rôznymi spôsobmi. Úžasná metóda. Už po prvých hodinách bolo vidno rýchle napredovanie. Znova chceme poďakovať pánovi Ivanovi, že sa nás ujal a svojím profesionálnym prístupom za tak krátky čas naučil nášho Mateja plávať.
Veronika B., 20, Prešov: Zo srdca ďakujem p. Ivanovi za jeho ústretovosť, ochotu a profesionalitu. Nikdy som si nemyslela, že sa raz naučím plávať a nadobudnem pozitívny vzťah k vode. Som spokojná, že som absolvovala tento kurz a veľmi vďačná za to, že si p. Jozef na mňa našiel čas a dal mi možnosť splniť si svoj sen, pri ktorom je vedieť plávať nevyhnutnosťou. Tento plavecký týždeň bol pre mňa veľmi náročný, ale vďaka priateľskému prístupu p. Ivana bol aj plný momentov a rozhovorov, na ktoré budem s radosťou spomínať. https://youtu.be/yhfIDC4D8XY
Mirka D., 30, Zurich: Chcete sa naučiť plávať, resp. svoje plávanie zdokonaliť? Plavecký kurz v plaveckej škole ESOFIA, vedenej Dr. Ivanom Jozefom, som absolvovala za 10 hodín a odporúčam ho každému. Lekcie boli originálne, prispôsobené mojim schopnostiam, efektívne využívali čas. Dr. Ivan Jozef je profesionál, odborník s dlhoročnými skúsenosťami, svojím mimoriadnym a výnimočným spôsobom učenia zbavuje strachu z vody, premieňa ho na rešpekt k nej. Po 10 hodinách plávam 4  plavecké spôsoby. Ďakujem!
Michal O., 25, Prešov: Na to, že som mal strach plávať, s pomocou p. Jozefa Ivana sa to prelomilo a naučil som sa viac-menej všetky spôsoby, teda aj delfín. Vďaka za profesionálny a ľudský prístup a trpezlivosť. Investovanie do kurzu neľutujem. Nehovoriac o tom, že som sa naučil niečo nové, čo budem môcť využiť hlavne pre svoje zdravie. Ešte raz vďaka.

Monika 52, Jitka 47, okr. Krompachy: Ďakujeme p.Ivanovi za jeho skvelý prístup, trpezlivosť a záujem, aby sme sa naučili plávať. Je naozaj výborný inštruktor, vďaka nemu sme odbúrali strach z vody, teraz nám plávanie robí len radosť. Boli sme veľmi spokojné,  vyslovujeme mu veľké  ĎAKUJEME a prajeme mu veľa zdravia a úspechov v práci. Kurz odporúčame každému, kto sa chce naučiť plávať.
Marianna K., 23 rokov, okr. Bardejov: "Tento plavecký kurz bol výborná investícia! Som človek, ktorý potrebuje detailné vysvetlenie toho, čo má robiť a kedy. Pán Ivan vie zadávať inštrukcie zrozumiteľne, je veľmi trpezlivý a vytvára príjemnú atmosféru počas hodín plávania. S citom upozorňuje na chyby a motivuje do ďalšej práce. Výsledky sú pozoruhodné. Plávanie je moja radosť. 🙂 https://youtu.be/-t8NQNm1Cl8
Annamária - 11 r., Katarína - 9 r., M., Holandsko, mama: Vyjadrujem moju, ale aj dievčat obrovskú spokojnosť s p. dr. Ivanom! Vďaka jeho osobnému prístupu a profesionálnej kvalite, dievčatá zvládli všetky nároky jednotlivých techník a naučil ich to, čo sme my ako rodičia nedokázali! Veľmi si vážim trpezlivosť a ľudský prístup s akým k deťom pristupoval, pretože ich to pozitívne motivovalo a tešili sa na každú ďalšiu lekciu. Ďakujem aj za rýchlu a kvalitnú organizáciu lekcií a za pochopenie!
Lenka D., 75 rokov, Prešov: Svoje športové aktivity som sa rozhodla rozšíriť o plávanie, ktoré som na kurze zvládla aj vo vyššom veku. Trénerovo povzbudzovanie mi veľmi pomáhalo.
Lukáš Z., 22 rokov, okr. Snina: Na začiatku som vôbec nevedel plávať a ani som si nemyslel, že sa to naučím za 10 hodín. Bol som veľmi spokojný s prístupom a spôsobom učenia pána Dr. Ivana, ktorý ma naučil plávať za 10 hodín. Týmito slovami sa mu chcem ešte raz poďakovať.
Richard L., 28 rokov, Prešov: Ďakujem vám za spoluprácu a trpezlivosť pri plánovaní mojich plaveckých lekcií. Nebolo to so mnou jednoduché, skoro stále som nejaký termín menil a presúval. Klobúk dole pred Vašimi organizačnými schopnosťami. Ďakujem aj za odborné vedenie mojich lekcií plávania. Pomocou vašich pedagogických schopností, znalostí a trpezlivosti som vycibril svoje plávanie tak, že teraz som schopný plávať väčšie vzdialenosti rýchlejšie a bez vynaloženia obrovského množstva energie. Z bazéna už nevychádzam unavený, ale oddýchnutý a s dobrým pocitom. https://youtu.be/fnRzEXGfLZI
Katka L., 8 rokov, Prešov, mama: Ďakujem veľmi pekne za kvalitnú spoluprácu a odborne odvedený tréning. Katka pláva nádherne a má to na celý život. Pred kurzom ESOFIA navštevovala  kolektívne plavecké kurzy, ale malo to veľmi pomalé napredovanie. Po odporúčaní pána trénera Ivana som vybrala pre Katku najvhodnejší model kurzu a za 10 hodín sa naučila 4 plavecké spôsoby, a získala aj sebaistotu, "nedočiahnem na dno , bojím sa," je minulosťou. Som veľmi spokojná. Bonusom je, že p. Ivan má pozitívne a pokojné vyžarovanie, takže tréning nie je len drina, ale aj dobrý pocit. Vďaka patrí aj p. Paľovej za logistiku plánovania a ústretovosť. https://youtu.be/BLVoxJDuuC4
Peter, 37 rokov: V 10-hodinovom kurze ESOFIA som zvládol kraul, prsia, znak striedavý, znak súpažný, delfín a obrátky. Viď video: https://youtu.be/Z3UM0sOTi6Y
Vendelín F., 7 rokov, Sabinov, mama: Ďakujeme PaedDr. J. Ivanovi za profesionálny prístup a možnosť zažiť jeho plavecké hodiny. Môj syn po základnom kurze nadobudol pozitívny vzťah k vode, orientáciu v nej, ponáranie aj pokojné dýchanie. Dostal kvalitné základy pomocou individuálneho vedenia, čo veľmi oceňujeme. https://youtu.be/UmcbEp5IimY
Martin Cap, 8. r., Prešov, otec: Ďakujeme dr. Ivanovi a spoločnosti ESOFIA za profesionálny prístup, motiváciu, nadšenie, entuziazmus,  za radosť a chuť k plávaniu. Od kurzu sme očakávali, aby sa syn naučil základy plávania, bol v bazéne samostatný a istý. Po 5. lekcii plával znak (25 m), na 8. lekcii zvládol prsia (viď video), na 9. lekcii preplával spôs. prsia 125 m a zvládol aj základy kraulu, po čom p. Ivan privítal Martina v rodine plavcov.https://www.youtube.com/watch?v=gEu4tqLKFKc&feature=player_embedded
Rudolf K., 18. r., Prešov: Nepreháňam, som veľmi spokojný a šťastný, že som absolvoval plavecký kurz ESOFIA. Po 10. hod. ovládam základy 4. plaveckých spôsobov. Vďaka profesionálnemu prístupu p. dr. Ivana som prekonal veľký strach z ponárania pod vodu a zvládol základy potápania, čo som si pred kurzom nedokázal ani predstaviť. Krok po kroku mi vysvetlil princípy fungovania svalov a vedomia pri plávaní a základy vodnej gymnastiky. Poradil mi, čo mám robiť so svojou svalovou strnulosťou. Patrí mu moje úprimné poďakovanie za ústretovosť, trpezlivosť, odbornosť, a hlavne ľudskosť pri výučbe. Je to skvelý človek a profesionál. Kurzy ESOFIA odporúčam každému, kto sa chce naučiť plávať a ďakujem celému jej tímu.
Maroš N., 19 r., okr. Prešov (na obr.): S kurzom som veľmi spokojný aj celkove s vašimi službami. Ani som len nedúfal, že za 6 lekcií dokážem sa i naučiť 4 spôsoby aj zaplávať 100 metrov. Ďakujem veľmi pekne.
Ing. Karol C., 29 r., Košice: Chválami tohto kurzu by som iba nosil drevo do lesa. To treba zažiť. Vo vode (aj len po pás) som bol vždy bojko. Pred frajerkou by sa to nedalo utajiť ani by to nevyzeralo dobre. Prihlásil som sa, a nevychádzal som z údivu. Už po prvých minútach cítite, že ste v rukách odborníka, nepreženiem, keď poviem, že majstra. 10 hodín a viem plávať, na štyri spôsoby. Vďaka, p. Ivan, vďaka ESOFIA!!!
JUDr. Mária M., 26 r., Prešov: Ďakujem tímu ESOFIA za maximálnu ústretovosť. S priebehom plaveckého kurzu som bola na 100 % spokojná. Spočiatku som sa bála, ako dopadne, ale s obdivuhodným profesionálnym a ľudským prístupom p. dr. Ivana akékoľvek obavy a strach opadli. Oceňujem jeho nesmiernu trpezlivosť a schopnosť techniky jednotlivých plaveckých spôsobov zrozumiteľne vysvetliť a názorne predviesť. Vďaka takému perfektnému prístupu som sa za dva týždne naučila plávať prsia, kraul, striedavý znak, súpažný znak a dokonca som zvládla aj základy najťažšieho plaveckého spôsobu delfín. Za všetko, čo som sa počas kurzu naučila, patrí moje obrovské ĎAKUJEM p. Dr. Ivanovi, ktorý je skvelý človek, veľký profesionál a touto cestou mu prajem veľa úspechov. Po absolvovaní kurzu ma začalo plávanie baviť až natoľko, že ak budem mať opäť niekedy viac voľného času, veľmi rada sa prihlásim aj na zdokonaľovací kurz, aby som si zlepšila plavecké zručnosti. Povzbudzujem všetkých, ktorí sa chcú naučiť plávať, aby sa nebáli, aby našli odvahu. Po kurze ich p. Ivan s radosťou privíta v rodine plavcov, rovnako ako mňa.
Michal K., 7 r., Sabinov. Mama: Ďakujem spoločnosti ESOFIA za ústretovosť v termínoch a cene a za veľkú trpezlivosť i profesionálnosť p. Ivána. Miško mal pred vodou mimoriadny rešpekt. Vďaka vynachádzavosti a trpezlivosti p. Ivana strach prekonal a za 10 hod. sa naučil kraul, prsia a znak, ktorý si najviac obľúbil. Po kurze sa z pohybu vo vode i pod vodou teší. Tento kurz odporúčam. http://youtu.be/9rGDnAKkVnA

Darina Ch. a Viera P., 53 a 43 r., Prešov: Boli sme žiačkami p. Ivana, chceme vyjadriť svoju veľkú spokojnosť. Je skutočne výborný učiteľ, získal si našu dôveru, tým  nám pomohol odbúrať strach z vody, vďaka čomu dnes vieme výborne plávať a voda je náš kamarát. Veľmi pekne Vám ďakujeme a prajeme veľa úspechov v tom čo robíte.

Iveta V., 39 r., Prešov:
Oceňujem príjemné vystupovanie lektora, p.Ivana, jeho obrovský záujem o to, aby som sa naučila počas 10-tich hodín plávať a prínosný obsah kurzu, ktorý budem  využívať aj v budúcnosti. Kurz som zvládla úspešne, som na seba veľmi hrdá. Tento kurz odporúčam naozaj každému.

Júlia K., 20 r., okr. Sabinov: Pred piatimi rokmi som sa skoro utopila. A môj strach z vody bol neskutočný. Ale kurz bol fantastický, maximálne som si ho užila.  S odbornosťou p. Ivana som bezpečne preplávala celým kurzom. Ďakujem za všetko, najmä za Vašu ústretovosť.
Oliver C,. 10 r., Prešov, mama: S plaveckým kurzom, prístupom a konečným výsledkom sme maximálne spokojní a tešíme sa z toho. Aj syn bol veľmi spokojný a pyšný sám na seba. Keď sa osmelím, prihlásim sa aj ja.                               http://youtu.be/hWq7Oazo_1Q
Maroš B., 20 r., Košice: S kurzom som nesmierne spokojný. Moje pocity sú iba pozitívne. Za 10 hod. som sa vďaka profesionálnemu, trpezlivému a milému prístupu p. Ivana naučil bez problémov plávať znak, prsia a kraul. Kurz vrele odporúčam každému, kto sa nevie "spriateliť" s vodou a ma záujem byť dobrým plavcom. http://youtu.be/JpceeJIOJK4
Stanislav K., 6 rokov, Vranov n. Topľou. Mama: Ďakujeme p. Ivanovi za trpezlivosť pri výučbe plávania nášho syna. Za 10 hodín sa naučil potápať a plávať pod vodou, napriek tomu, že pred kurzom mu ani kvapka vody nemohla spadnúť do oka. Prístup p. Ivana je vynikajúci po odbornej aj po ľudskej stránke. Malý sa veľmi teší z toho, čo sa na kurze naučil. Kurz určite odporúčame.
RnDr. Ján C., 63 r., okr. SNV: Päťkrát som prišiel z bydliska do Prešova a viem plávať. Už druhý týždeň sa o tom vo vode sám presviedčam, a ešte tomu nemôžem uveriť. Že ste v rukách odborníka, pocítite v prvých minútach kurzu. Pána trénera dr. mgr. Ivana odporúčam. Jano.
Mgr. Veronika H., 28 rokov, okr. Svidník: Za 10 hodín som sa podľa mňa pekne naučila 4 plavecké spôsoby, a to vďaka trpezlivosti, profesionalite a správnej komunikácii s pánom Ivanom. Som rada, že som sa ku kurzu odhodlala.
Mária T., 58 rokov, Prešov: Ďakujem p. doktorovi Ivanovi za neskutočnú trpezlivosť, za týždeň ma naučil nebáť sa vody,  plávať, potápať sa a aj loviť predmety z dna bazénu.
Martin Č., 9 r., Prešov. Mama: Chcem poďakovať dr. Ivanovi, že naučil syna plávať a ponárať sa. Nám sa to za 2 roky nepodarilo. Bol nesmierne trpezlivý. Ak by sme ho boli poznali skôr, boli by sme si ušetrili kopu času a nervov. Dúfam, že na jar sa mu to tiež podarí s našim mladším synom.
Peťo Č., 6 r., Prešov. Mama: Syn sa bál čo i len namočiť bradu, nikto z rodiny ho nedokázal naučiť plávať. Pán Ivan ho za 1 hodinu dostal pod vodu a na konci kurzu sa ponára, loví predmety, pláva ako malá rybka. Určite  odporúčam všetkým, čo váhajú. Ďakujem tímu ESOFIA za prístup a ústretovosť.
Elenka a Pavlínka H., 7. a 13 rokov, Hanušovce n. T. Mama: Vďaka profesionalite p. Ivana sa moja mladšia dcéra naučila za 10 hod. plávať a ovláda základy troch plaveckých spôsobov, staršia dcéra sa naučila za 10 hod. tri nové plavecké spôsoby. http://www.youtube.com/watch?v=y_fBhhnQe28
Oliver K., 6 rokov, Prešov, mama: S kurzom aj s p. trénerom som veľmi spokojná, oceňujem hlavne jeho trpezlivosť, nakoľko svojho syna dobre poznám. Už na druhej hodine sa naučil plávať a následne potápať, s čím mal predtým obrovský problém. Na poslednej hod. som videla, aký obrovský pokrok syn urobil a aká skvelá bola práca p. Ivana; veľmi odporúčam každému.
Majka K., 12 rokov, Prešov, mama: Vyjadrujem veľké poďakovanie dr. Ivanovi za vynikajúci prístup k výučbe plávania mojej 12-ročnej dcéry. Čo som ja nedokázala za 2 roky, s ním zvládla za 10 hodín. Jej plávanie je krásne, na úrovni,  hlavne sa už nebojí vody; je viac pod vodou ako nad.
Filip P., 8 rokov, Prešov, teta: S kurzom sme boli veľmi spokojní. Oceňujeme prácu p. Ivana, ako úžasne si synovca získal a s akým nasadením sa mu venoval. Záujemcom Vás budeme vrelo odporúčať.

Ján Z., 48 rokov, Margecany: Pri prihlasovaní sa som mu povedal - na plávanie som drevo. Odvetil - drevo je prirodzený plavec. Nemôžem uveriť, po 8. hodinách plávam!  Škoda slov, p. Ivan je profík.
Miroslav D., 28 rokov, Sabinov: S priebehom kurzu som maximálne spokojný. Pán Ivan je profesionál, ktorý vie veľmi dobre, čo robí, svoju prácu zvláda na vysokej úrovni tak po športovej stránke ako aj ľudskej. S veľkou trpezlivosť a zrozumiteľne vysvetlí, čo sa deje s ľudským telom v rôznych fázach plávania, so súčinnosťou jednotlivých orgánov. Kurz vrelo odporúčam.
Mgr. Marek Chovanec, 29 rokov, okres Svidník: Moje dojmy a pocity z plaveckého kurzu ESOFIA sú len pozitívne. Prístup inštruktora p. Ivana hodnotím ako veľmi ústretový a profesionálny. Som veľmi rád, že som sa naučil plávať, keďže sa mi to dosť dlho nedarilo. Kurz splnil všetky moje očakávania. Odporúčam všetkým záujemcom.
Ing. Dušan K., 57 rokov, Košice: Od základnej vojenskej služby som každé leto trpel komplexom z neschopnosti zaplávať si na dovolenke s ostatnými. Od júna t. r. to už neplatí. Za dva týždne mi pán Ivan pomohol k najkrajšiemu darčeku pre moju manželku: Pri Brači sme si prvýkrát v živote spolu zaplávali. Vrelá vďaka!
Matúš S., 25 rokov, Sabinov: S plaveckým kurzom som maximálne spokojný. Za niekoľko hodín som sa naučil ozaj veľa (prsia, kraul, znak a súpažný znak), čo mi pomohlo zlepšiť sa v mnohých smeroch. Ďakujem p. Ivanovi za rady, trpezlivosť a ústretovosť.
Miroslav S., 21 rokov, Prešov: "Moje pocity a dojmy z plaveckého kurzu sú veľmi dobré, naučil som sa prakticky za týždeň plávať prsia, kraul, znak a súpažný znak s veľkou podporou a pomocou pána Ivana. Všetkým, ktorí sa chcú naučiť alebo zdokonaliť v plávaní, kurz môžem len doporučiť.

Ľubka A., 31 rokov, Snina: S plaveckým kurzom som bola veľmi, veľmi spokojná, dal mi do života viac, ako som čakala, viac si po ňom verím a som odvážnejšia. Som veľmi vďačná p. Ivanovi za jeho ústretovosť, trpezlivosť, ľudský a profesionálny prístup k učeniu. Všetkým, ktorí sa chcú naučiť plávať, môžem tento kurz len doporučiť.

Peter P., 30 rokov, okr. Vranov nad Topľou: S plaveckým kurzom som veľmi spokojný. Prístup inštruktora  bol na veľmi vysokej úrovni z ľudského ako aj z profesionálneho hľadiska.
Marek Debnár, okr. Prešov rodičia: S prácou p. Jozefa Ivana sme boli spokojní. Syn si ho veľmi obľúbil, bol rád, že ho naučil plávať a ostal smutný keď kurz skončil.  Vyučujúci zaujal profesionálnym prístupom k deťom. Kurz vrelo odporúčame všetkým záujemcom. 

Simona Č., 24 rokov, Prešov: Za 10 hod. kurzu som sa naučila plávať kraul, prsia a znak. Sama tomu nemôžem uveriť, že moje obavy z vody tak rýchlo zmizli. A to všetko vďaka vynikajúcemu a hlavne veľmi profesionálnemu a dôkladnému prístupu p. Ivana.  Krok po kroku mi všetko veľmi jasne vysvetlil, takže som všetkému  bez problémov porozumela. Jednoznačne odporúčam všetkým,  ktorí si myslia, že sa nikdy nenaučia plávať. Donedávna som si to myslela aj ja. A už teraz sa teším na dovolenku, ktorú prvýkrát nebudem tráviť len na pláži. 🙂
Martin L., Vranov n. Topľou:  Moje pocity z kurzu sú veľmi dobré. Neveril som, že za taký krátky čas sa naučím plávať, veď som bol totálny neplavec. S prístupom Jozefa som moc spokojný, je to super človek a výborný tréner. Celú  dobu sa mi nadmieru venoval, presne takú osobu s jeho prístupom k učeniu som hľadal. Výborne som si s ním rozumel,  veď sme sa napokon stali aj dobrými kámošmi. Odporúčam ho aj iným záujemcom.

Stanislav M., Kendice: S plaveckým kurzom som veľmi spokojný. Ani som netušil, čo dokážem za tak krátky čas. Kurz pod vedení p. Ivana môžem len odporúčať.
Jozef S., Kežmarok: S kurzom som veľmi spokojný, od p. Ivana som sa veľa naučil, jeho profesionalitu, ústretovosť a trpezlivosť oceňujem.
Jaroslav G., 46 rokov, okr. Prešov: O kurzoch ESOFIA som sa dozvedel od suseda. Za mladi som dva iné navštevoval bez efektu. Aj teraz som pochyboval, ale sused ma zlomil, prihlásil som sa. No a zázrak, od prvých minút som cítil, že som v rukách odborníka. Začali sme v utorok a dnes, v druhú nedeľu som už bol plávať sám.
Monika L., 21 rokov, Ružomberok: Som veľmi rada, že som sa prihlásila do tohto plaveckého kurzu. S priebehom som bola spokojná kvôli profesionalite a vynikajúcemu prístupu inštruktora p. Ivana. Plavecký kurz vrelo odporúčam.

Kontakt na kurzy ESOFIA: +421 905 380 174, e-mail: esofia@esofia.sk, jozefi236@gmail.com.