Vydavateľstvo ESOFIA Prešov

Pohotový dar, pozornosť na poslednú chvíľu – kniha od nás!

vydavatelstvoDarček, pozornosť, suvenír…, univerzálny, lacný aj vzácny – KNIHA – zrak citov obdarovaného k darcovi rada a s láskou dvíha. Navyše vo váze nezvädne, za mnohé dobré v nás vďačíme práve jej, KNIHE. U nás je vždy naporúdzi pre každého. Na želanie aj s autorským venovaním. Kontakt: +421905380174, +421944083150. Zasielame do celého sveta. Pri objednávkach troch titulov balné zdarma.                                                               

Od nás darčekové balenie básnických zbierok Jozefa Ivana: Adamovo rúcho, Emócie v celofáne a Sex času s nulou, Gény Tálie, Líšky v Rozprávkove. Obálky vkusné, farebné, v tvrdej väzbe, texty pôsobivé, originálne, ilustrácie z exotického aj domáceho prostredia. Spolu splnia zámer darcu – milo prekvapiť, potešiť obdarovanú dušu.

Hľadáme zručných, flexibilných ilustrátorov

Na veku ani bydlisku nezáleží. Kontaktujte nás na č. t. +421905380174

Staň sa prvočitateľom aj kritikom našich nových kníh pred ich uvedením na trh a zároveň zadarmo aj ich majiteľom. Získaš ich s autorským venovaním. V prípade záujmu sa prihlás na číslo telefónu +421905380174.

Kľakli si k nám Vianoce

Náš vydavateľ a majiteľ spoločnosti ESOFIA Jozef IVAN –  na prvom a treťom obrázku  zdrojového článku prvý zľava, sa ako autor poetických zbierok a prozaických útvarov, publicista a blogér  zúčastnil adventného podujatia Kľakli si k nám Vianoce, ktoré sa uskutočnilo za účasti prešovských vysokoškolákov.  Pre viac informácii klikni na titulok.

Tituly

Slivovica vtipne, trefne

Stručne o knihe na
https://www.pantarhei.sk/369513-slivovica-vtipne-trefne-jozef-ivan
a
https://www.martinus.sk/search?q=Jozef+Ivan

Líšky v Rozprávkove viac o knihe tu

Líšky foto na Burza kníh

Gény Tálie
Predstavenie knihy

Obálka Gény Tálie

Gény Tálie – Pozvánka na krst
Gény Tálie – krst knihy

Úvodné slovo autora Jozefa Ivana

Vás pod titulkom Pozvanie medzi riadky vtiahne do vesmíru každodenných maličkostí, ktoré sa Vám azda vôbec nejavia tak, ako ich vidí on. Viac v knihe Gény Tálie. K obstaraniu u nás aj v každom kníhkupectve.

Recenzia knihy Gény Tálie/ František  Ruščák, jazykovedec, básnik   

D o s l o v

Na prvom mieste tohto hodnotiaco-konštatačného textu zacieleného na sledovanú básnickú zbierku poznamenávam, že ak z nej chce čitateľ  získať čitateľskú zmyslovú zážitkovosť, zmyselnú kogníciu v podobe odkrývania jej obsahového vyznania toho, čo v kreatívnych výrazových tvaroch a konštrukciách autor spracúva, a na základe toho získať abstrahovanú sumu nových čitateľských skúseností,  mal by si pozornejšie prečítať  úvodnú časť jej predslovu predznamenávajúcu hodnotové pozadie zbierky a v nej túto výpoveď: „Príjemnou hodnotou globalizácie je odkrývanie pitoresknosti sveta a …“

Z nich vychodia či rodia sa autorove nepokojné, extra a intranapäťové motivické impulzy, ktoré sa celoplošne v jeho básňach vyskytujú.  Viac

Literárny týždenník/Recenzia knihy Gény Tálie/Ingrid Lukáčová, poetka, tajomníčka prešovskej pobočky Spolku slovenských spisovateľov

 Adamovo rúcho

obalka.indd„Zbierka poézie Adamovo rúcho patrí do reflexívnej lyriky. Básne Jozefa Ivana v nej odhaľujú najcitlivejšie miesta mužskej duše. Muž v Adamovom rúchu je najzraniteľnejší. Autorove myšlienky prenikajú hlboko pod kožu, vyvolávajú až zimomriavky, s iróniou jemne kritizujú, nastoľujú pálčivé otázky: Ako to vlastne je vo vzťahu medzi mužom a ženou? Akú hodnotu má ľudský život? Ako to je s našou konzumnou spoločnosťou? Kam smerujeme? Básnikova poézia má hlboké idey. Pozorný čitateľ v nej nájde odpovede aj medzi riadkami. Veď poézia je často aj o tajomstve. A básnik J. Ivan ponúka tajomstvo v svojej tretej zbierke plným priehrštím. Veľmi cenné sú krásne jemné metafory, ktoré nenásilne vkladá do veršov.“ Recenzent Mgr. Mária Bareánová.

Emócie v celofáne

obalka.inddV októbri 2014, rok po vydaní zbierky Sex času s nulou,  sme vydali novú zbierku poézie, ktorú sa oplatí mať na nočnom stolíku – Emócie v celofáne. Autor obidvoch kníh Jozef Ivan, formát A5, farebné darčekové obálky, prvá 164, druhá 170 strán, originálne ilustračné fotografie, v druhej aj z exotického prostredia. Ceny: Sex času s nulou  9,19 €; Emócie v celofáne č.b. verzia 9,99 €, f.b. verzia 11,90 €. Pri dvoch kusoch 10% zľava. Objednávky na adrese esofia@esofia.sk, 0905380174, 0944083150.

Sex času s nulou

obalkaVšetky zbierky sú v slovenských kníhkupectvách, o. i. v Panta Rhei, Martinuse, a pod. Sú vhodné ako milý darček pre blízkeho človeka, aj pre seba samého. Presvedčiť sa o tom môžete aj v prešovských knižniciach vedecká a okresná. Recenzie a hodnotenia TU.